;
Loading Logo

Ücretsiz Danışma Hattı

+90 212 267 0 725

Kocaeli Gazetesi PAKMAYA'NIN YENİ HEDEFİ 2018 AVRUPA ÇEVRE ÖDÜLÜ

PAKMAYA'NIN YENİ HEDEFİ 2018 AVRUPA ÇEVRE ÖDÜLÜ

09.11.2017

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından bu yıl 22’incisi düzenlenen Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri sahiplerini bulurken, ilimizin en köklü fabrikaları arasında yer alan ve 1973 yılında kurulan Pakmaya, teşvik ödülüne layık görüldü.

Çevreye büyük önem veren kuruluşların başında yer alan Pakmaya, hedef büyüttü.

Pakmaya hakkında gazetemize bilgi veren Fabrika Müdürü Yalçın Özel, Ar-Ge ve Çevre Direktörü Doç Dr. Mustafa Türker, Fabrikalar Teknik Direktörü Yönetim Kurulu Üyesi Dr. A.Tuncay Gürarda ve Mali ve İdari İşler Müdürü Sedat Uslu hedeflerin 2018 yılında düzenlenecek olan Avrupa Çevre Ödülünü almak olduğunu söyledi.

FABRİKA 1973 YILINDA KOCAELİ’DE KURULDU

Pakmaya, Pak Grubu şirketlerinden olup, kökleri Cumhuriyetin kuruluş yıllarına gitmektedir. Grubundaki diğer şirketler, hamur geliştiricileri ve diğer gıdalar üreten As Gıda, Türkiye’nin ve Yunanistan’ın en büyük kuşe karton fabrikaları Kartonsan ve Mel (Macedonian Paper Mills SA), Selka, Esnek ambalaj imal eden Intermat ve yem hammaddeleri üreten Integro A.Ş. ‘dir. Prof. Mustafa Nevzat Bey’in kendi adını taşıyan İlaç Laboratuarını 1923 yılında kurması ile temelleri atılan grup şirketi 1973 yılında Kocaeli’de ilk Pakmaya fabrikasını kurmuştur.

“ Üye olun yeniliklerimizden ilk sizin haberiniz olsun! ”